Papier z papieru?
Choć rok szkolny się za chwilę kończy, grupa IV nie zwalnia tempa. Tym razem tematyką naszej zabawy był papier z recyklingu. Dzieci dowiedziały się, jak można wykorzystać przedmioty zużyte, które na pozór nie będą się już nadawały do użytku... Nie tak prędko z tymi osądami!
Dzieciaki w grupie "Jagódek" początkowo przygotowały częściowo zniszczony papier przez niszczarkę, ale także wcześniej przygotowany z "nieudanych" prac, które dzieci chciały wyrzucić. Następnie za pomocą dłoni i sprawności palców, rozdrobniły elementy papieru tworząc w ten sposób płatki, jak śnieg. Stąd wniosek, że późną wiosną też może spaść "śnieg".
Kolejnym etapem pracy było namoczenie papieru. Później przerwa. Następny etap, to blendowanie. Później przerwa..., i pomysł jednego z dzieciaków "dodajmy kolor", więc dodanie kolorowej kartki i znów blendowanie. Całość została przełożona do dużego kontenera wypełnionego wodą. Dzieci za pomocą specjalnie przygotowanych sit wyławiały swój papier - papier czerpany.
Dalej odłożono ramki do ocieknięcia i wysuszenia.
Następnego dnia po całkowitym wyschnięciu udzielono instruktażu, jak delikatnie zdjąć papier z ramki. Wyszły piękne
