Wycieczka na Wydział Biologii Uniwersytetu Łódzkiego
We wtorek 23 czerwca grupa IV udała się na bardzo ciekawe zajęcia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Dzieci były bardzo podekscytowane. Już w autokarze słychać było podszepty podniecenia. Dzieci nie wiedziały, co będą robić na warsztatach. Tematyka była związana ze zbliżającymi się wakacjami, a dokładniej mówiąc morzami i oceanami.
Pani Doktor Marta Gellert, wraz z dwiema Paniami, poprowadziły zajęcia o tematyce zwierząt oceanicznych. Dzieci zasiadły do ławek studenckich. Nasze "Jagódki", nie tylko miały okazję oglądać zwierzęta na tablicy, ale również niektóre dotknąć (oczywiście specjalnie spreparowane). Towarzyszył temu podniosły nastrój i poruszenie, zwłaszcza, że . Wszystkich prowadzących zaskakiwał ogrom posiadanej przez nasze przedszkolaki wiedzy. Błyskotliwe odpowiedzi zaskakiwały nawet opiekunów wycieczki.
Na koniec wycieczki na Wydziale Biologii padł pomysł nawiązania stałej współpracy w postaci cyklicznych spotkań. Kto wie, co się narodzi z takiej aktywności? Może w którymś z naszych przedszkolaków właśnie rozbudziliśmy chęć zostania biologiem?
